GREEK TITANS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Δημόσια συζήτηση

Αρχηγο ή αποικους ;

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty Αρχηγο ή αποικους ;

Δημοσίευση  neo Δευ Σεπ 29 2008, 13:48

Το ερωτημα τιθεται αφενος μεν γιατι δεν υπαρχει ο χρονος (και η ορεξη) για δημιουργια νεου χωριου εξ'αρχης και αφετερου γιατι νομιζω οτι η αναπτυξη ειναι ταχυτερη και οικονομικοτερη κατακτωντας ενα χωριο με πληθυσμο απο 300 και πανω. Συμμαχοι θελω τη γνωμη σας, τις εμπειριες σας και τη συμβουλη σας πανω στο θεμα δεδομενου οτι ηδη ασφυκτιω με 2 χωρια και χρειαζομαι επεκταση αμεσα. Ευχαριστωωωωωω Very Happy
neo
neo

Αριθμός μηνυμάτων : 29
Τόπος : Ρέθυμνο
Registration date : 04/09/2008

http://www.rethymnosouthcoast.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty Απ: Αρχηγο ή αποικους ;

Δημοσίευση  paralias Δευ Σεπ 29 2008, 14:46

Για εμενα, κανε αποικους. Το να προσπαθησεις να παρεις ενα χωριο 300 κατοικων ειναι ωραιο, αλλα το να το κρατησεις απο την αντεπιθεση απαιτει στρατο. Με δυο χωρια που εχεις ως τωρα, δυσκολο μου φαινεται να τα καταφερεις. Επισης ενας φυλαρχος κοστιζει οσο ενα μικρο χωριο κι αν τον χασεις, θα πρεπει να χασεις αλλο ενα μικρο χωριο σε υλες για να το ξαναπετυχεις. Αν ομως βρηκες κανεναν ξεμπαρκο γειτονα, χωρις συμμαχια με δυο χωρια, που να περιμενει τις επισκεψεις σου, τοτε αξιζει.
paralias
paralias
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 49
Registration date : 02/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty Απ: Αρχηγο ή αποικους ;

Δημοσίευση  neo Δευ Σεπ 29 2008, 15:19

Εχεις ενα δικιο αλλα εχω την εμπειρια του 2ου χωριου που γλιτωσε την καταστροφη χαρις στη συμμαχια μας σε μια πολυ μεγαλη αμυνα εναντιον του smelldeath και νομιζω οτι πιο ευκολα μπορουν να καταστρεψουν ενα νεο χωριο παρα να καταλαβουν αλλο. Ολα αυτα ειναι γνωμη μου και θα δειξει συντομα η πραγματικοτητα Twisted Evil
neo
neo

Αριθμός μηνυμάτων : 29
Τόπος : Ρέθυμνο
Registration date : 04/09/2008

http://www.rethymnosouthcoast.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty Απ: Αρχηγο ή αποικους ;

Δημοσίευση  math Δευ Σεπ 29 2008, 18:57

Κατά την ταπεινή μου γνώμη πρέπει να δούμε το θέμα της κατασκευής αρχηγών,όχι ατομικά,αλλά συμμαχικά.Για ποιό λόγο το λέω αυτό.Από ότι είδαμε στις αναφορές των αμυνών μας,η συμμαχία μας έχει σκοτώσει πάρα πολλούς αρχηγούς.¶υτό συνέβη γιατί όλοι αυτοί οι καλοθελητές(Aristippos,Tourkofagos),λειτούργησαν ατομικά και νόμιζαν ότι μπορούν από μόνοι τους να πάρουνε τα χωριά.Αν αυτοί οι 2 συννενοούνταν και όταν ήθελαν να πάρουν ένα χωριό,έστελνε ο καθένας από 2-3 αρχηγούς που είχαν,τότε θα γλυτώναν και κόπο και ύλες.Το μυστικό για να πάρεις χωριό με αρχηγό,είναι να το πάρεις με τη μια.Δηλαδή με 5 ταυτόχρονες επιθέσεις στο χωριό.Για το λόγο αυτό προτείνω να δηλωθεί στο στρατιωτικό συμβούλιο της συμμαχίας μας,ποιοί διαθέτουν ή ποιοί έχουν σκοπό να βγάλουν σύντομα αρχηγούς και για πιό λόγο.Ήδη κάποιοι διαθέτουν,αλλά καλύτερα να μην τα γράψουμε αυτά εδώ μέσα Wink
math
math

Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ηλικία : 46
Registration date : 03/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty Απ: Αρχηγο ή αποικους ;

Δημοσίευση  n00bl3t Τρι Σεπ 30 2008, 08:43

Εγώ πάντως προτιμώ χίλιες φορές αρχηγό...

n00bl3t

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 03/09/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχηγο ή αποικους ; Empty (Χωρίς τίτλο)

Δημοσίευση  giannis9 Τρι Σεπ 30 2008, 09:47

na eisai etoimos omos gia tis sinepies cyclops

giannis9
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 46
Τόπος : athens
Registration date : 01/08/2008

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=30638

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης